RAMİS KUYUMCULUK

KULLANICI VE ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

 

KONU VE KAPSAM

 

İşbu Üyelik Sözleşmesi ("Sözleşme"), Ramis Kuyumculuk Lokantacılık İnşaat Konfeksiyon Dayanıklı Tüketim Malları Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi (“ Ramis Kuyumculuk”) ile https://www.ramiskuyumculuk.com.tr’ye (“İnternet Sitesi”) giriş yapan ve/veya üye olan Kullanıcı arasında, Kullanıcı'nın İnternet Sitesi’ni kullanmasına ilişkin şartları düzenlemektedir.

 

Kullanıcı, İnternet Sitesi'ne giriş yaparak ve/veya üye olarak Kullanım Sözleşmesi'nin tamamını tüm ekleriyle beraber okuduğunu, içeriğini bütünü ile anladığını ve tüm hükümlerini onayladığını ve ayrıca İnternet Sitesi’nde belirtilen diğer koşullara ve yürürlükteki mevzuata uygun davranacağını kabul ve beyan eder.

 

İşbu kullanıcı ve üyelik sözleşmesinin kurulması için, istenilen Üye bilgileri ve üye tarafından belirlenen şifrenin girilmesi ve belirtilen onay ve/veya izinlerin verilerek, ilgili butonun işaretlenmesi yeterlidir. İsim, elektronik posta adresi/cep telefonu numarası ve diğer zorunlu bilgilerin doğru, eksiksiz ve hatasız girilmesi gerekmektedir. Üyelik Bilgileri'nde istenen bilgileri, www.ramiskuyumculuk.com internet sitesine girerek bu Sözleşmeyi onaylayan Üye; internet sitesinde kişisel veri işlemleri ve üyelik, müşteri hizmetleri hususunda yapılan bilgilendirmeleri, hüküm ve koşulları önceden görmüş, okumuş, incelemiş ve anlamış sayılarak kabul etmektedir.

Ramis Kuyumculuk, işbu sitede mevcut her tür hizmet, ürün, kullanma koşulları ile internet sitesinde uygulamada sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, yeniden organize etme, yayını durdurma hakkını saklı tutar. Değişiklikler internet sitesinde uygulamada yayın tarihinde yürürlüğe girer.


1. TARAFLAR


İnternet üzerinden www.ramiskuyumculuk.com  ("Site") üyeliği için sözleşme yapacağınız taraf Ramis Kuyumculuk Lokantacılık İnşaat Konfeksiyon Dayanıklı Tüketim Malları Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ("Ramis Kuyumculuk") dir.

Kullanıcı; Ramis Kuyumculuk web sitesini alışveriş yaparak ya da alışveriş yapmaksızın ziyaret eden kişidir.


Üye; Ramis Kuyumculuk’tan ürün alımı yapmak üzere faydalanmak isteyen, üyelik formunu eksiksiz doldurarak, Ramis Kuyumculuk tarafından üyelikleri onaylanarak, kabul edilen her gerçek ve tüzel kişidir. Bu sözleşmede kısaca "ÜYE" olarak anılacaklardır. 18 yaşından gün almış bireyler, gerçek kimlik bilgileri ile internet sitesindeki ilgili üyelik formunu eksiksiz doldurarak üye olabilirler. ÜYE olmak isteyen şirketler (Şahıs ve ortaklar), Kolektif Şirketler, Adi Komandit Şirketler, Sermayesi Paylara Bölünmüş Komandit Şirketler, Limited Şirketler, Anonim Şirketler, Kooperatiflerin ve diğer kurumların tüzel bilgileri ile 18 yaşından gün almış yasal yetkilisi, internet sitesindeki ilgili üyelik formunu eksiksiz doldurarak ÜYE olabilir ve kurumları adına işlem yapabilir. "Üye adı" üyeye özeldir ve aynı "Üye adı" iki farklı ÜYE'ye verilmez. 


2. SÖZLEŞMENİN KONUSU
 

Ramis Kuyumculuk’un, site üzerinden sunacağı hizmetler genel itibariyle Tüketici Hukuku mevzuatında tanımlanan elektronik ticaretten ibarettir.

 

Ramis Kuyumculuk’un, site üzerinden vereceği hizmetler sınırlı sayıda olmamak üzere; Ramis Kuyumculuk’a  ait, www.ramiskuyumculuk.com adresinde satışa sunulan ürünlerin;  vergiler ve diğer yasal yükümlülükler dahil bedeli ödendikten sonra, Kullanıcı veya Üye kişiye kargo firması tarafından Ramis Kuyumculuk adına teslimidir.
 

3. GENEL KULLANIM ŞARTLARI

 

3.1. İnternet Sitesi üzerinde her türlü kullanım ve tasarruf yetkisi Ramis Kuyumculuk’a aittir.

 

3.2. 18 yaşından küçük kişiler, İnternet Sitesi’nden alışveriş yapamazlar. Kullanıcı, siteye giriş yapmakla ve/veya üye olmakla, 18 yaşından büyük olduğunu beyan ve kabul eder.

 

3.3. İnternet Sitesi üzerinden yalnız tüketicilere kişisel tüketim amacına yönelik olarak ürün satışı yapılmakta olup, hiçbir şekilde toplu satış gerçekleştirilmemektedir. Kullanıcı da, İnternet Sitesi üzerinden yapmış olduğu alışverişin kişisel kullanıma yönelik bir alışveriş olduğu kabul eder.

 

3.4. İnternet Sitesi üzerinden alışveriş yapmak için kullanıcılar, sisteme üye olmak zorunda değildir. Üyelik, kullanıcıya çeşitli avantajlardan yararlanabilme, alışverişlerinizi daha da hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilme gibi faydalar sağlamaktadır.

 

3.5. İnternet Sitesi’nde satışa sunulan tüm ürünlerin fiyatları ve uygulanan satış koşulları, yalnızca İnternet Sitesi üzerinden yapılan satışlarda geçerli olup Ramis Kuyumculuk mağazalarından yapılan satışlarda geçerli değildir.

 

3.6. Ramis Kuyumculuk, İnternet Sitesinde satışa sunduğu ürünlerin hepsinin stoğunu tutmamaktadır. Sipariş edilen ürünler, gerekli görüldüğü durumlarda üretilmektedir. Ancak çeşitli sebeplerle, sipariş verilen ve stokta olmayan ürünlerin üretimi mümkün olmayabilir. Bu durumda siparişi veren kişi, e-posta ya da telefon aracılığıyla bilgilendirilir ve ürün için alınan tüm tutar, sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse, kredi kartına, havale/EFT yoluyla verildiyse, banka hesabına 1 hafta içinde iade edilir.

 

3.7. Ramis Kuyumculuk, dizgi ve sistem hatalarından kaynaklanan fiyat ve içerik hatalarından sorumlu olmayıp, hatalı gösterilen siparişleri iptal etme hakkını saklı tutar.

 

3.8. İşbu internet sitesinden Ramis Kuyumculuk'un sahibi olmadığı internet site/sitelerine bağlantı verilmesi halinde Ramis Kuyumculuk'un iş bu site/sitelerin içerikleri ve/veya içerdikleri bağlantılardan hiç bir hal ve surette hukukî/idarî/cezaî ve başkaca sorumluluğu bulunmamaktadır. Söz konusu sitelere giriş halinde doğabilecek tüm risk tamamen kullanıcıya aittir.

 

3.9. Ramis Kuyumculuk'un her ne sebeple olursa olsun Kullanıcı işleminin kesintiye uğraması, silinmesi, kaybolması, işlemde gecikme yaşanması, bilgisayar virüsü kapılması, izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, hırsızlık, kayıtların değiştirilmesi veya kullanılması hususunda hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu risklerden kaçınmak amacıyla gerekli önlemlerin alınması, Kullanıcı’nın sorumluluğundadır.

 

3.10. Kullanıcı, üyelik ile birlikte sahip olduğu kullanıcı adı ve şifresi gibi bilgilerin güvenliğinden sorumludur. Kullanıcının buna aykırı hareketinden kaynaklanan her türlü zarardan kullanıcı sorumlu bulunmakta olup bu tür kullanımlardan kaynaklanan her türlü hukukî/idarî/cezaî sorumluluk münhasıran kullanıcıya aittir.

 

3.11. www.ramiskuyumculuk.com web sitesine hatalı, eksik ve yanıltıcı, genel ahlak kuralları ile kamu düzenine ve T.C. hukuk kurallarına aykırı bilgiler ve ifadeler girildiğinin, site ve işletim sisteminin güvenliğini tehdit edici nitelikte faaliyete girişildiğinin, site içeriğindeki bilgilerin değiştirilmeye, silinmeye çalışıldığının ve buna benzer durumların tespit edilmesi halinde Üye ve Kullanıcının sitemize erişim hakkı engellenebilecektir. Bu gibi faaliyetlere karışan kişi ve kurumlar hakkında Ramis Kuyumculuk’un sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkı dahil olmak üzere her türlü hukukî ve cezai hakkı saklı tutulmaktadır.

 

3.12. Ramis Kuyumculuk, kendi takdirine bağlı olarak İnternet Sitesi aracılığıyla sunulan hizmetleri dilediği zamanda ve şekilde değiştirebilir, sınırlayabilir veya sonlandırabilir. Bu kapsamda Kullanıcı’nın İnternet Sitesi’ni kullanım imkanlarının herhangibir şekilde kısıtlanmış veya sona ermiş olması, Kullanıcı’ya herhangibir talep hakkı vermez.

 

3.13. Kullanıcının Ramis Kuyumculuk ile yaptığı her türlü yazışmanın saklanması tamamen kullanıcının sorumluluğunda olup iş bu yazışmaların silinmesi ve/veya kaybolmasından Ramis Kuyumculuk hiçbir hal ve surette sorumlu tutulamaz.

 

3.14. İnternet Sitesi’nde Kullanıcılar tarafından beyan edilen, kullanılan fikir ve düşünceler, tamamen Kullanıcıların kişisel görüşleri olup görüş sahibini bağlar. Ramis Kuyumculuk'un Kullanıcı tarafından beyan edilen fikir ve görüşler nedeniyle üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan ve üçüncü kişilerin beyan edeceği fikir ve görüşler nedeniyle Kullanıcının uğrayabileceği zararlardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

 

3.15. Kullanıcı, üyelik formunda bildirdiği veya daha sonra kendisi tarafından güncellenen adres, e-posta adres, sabit ve mobil telefon hatları ve diğer iletişim bilgilerinin kanunlar önünde doğru olduğunu, Ramis Kuyumculuk’un bu bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeniyle uğradığı tüm zararları aynen ve derhal tazminle mükellef olduğunu, bildirmiş olduğu bilgiler üzerinden mektup, e-posta, SMS, telefon görüşmesi ve diğer yollarla kullanıcıya iletişim, pazarlama, bildirim ve diğer amaçlarla Ramis Kuyumculuk'un kendisine ulaşma hakkı bulunduğunu, aksine bir yazılı bildirim yapılmadığı müddetçe işbu üyelik sözleşmenin onaylanması ile Ramis Kuyumculuk 'un yukarıda sayılan iletişim faaliyetlerini gerçekleştirmek amacıyla kendisi ile iletişime geçebileceğini, bilgilerini kendi pazarlama faaliyetleri çerçevesinde kullanabileceğini, kişisel verilerin korunması kanunu çerçevesinde üçüncü kişilerle paylaşabileceğini kabul eder. 


3.16. İnternet sitesinde ve bulunması halinde uzantılarında yer alan ticari markalar, ticari unvanlar, başlıklar, logolar, grafikler, desenler, görseller, genel görünüm, metinler ve sitede kullanılan tüm diğer materyaller, teknik veriler https://www.ramiskuyumculuk.com ve bağlı olduğu Ramis Kuyumculuk Lokantacılık İnşaat Konfeksiyon Dayanıklı Tüketim Malları Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi  mülkiyetindedir ve yasal koruma altındadır. Bu site üzerinde sunulan metin ve grafik dosyaları copyright ve/veya müseccel marka kanunlarıyla ya da başka herhangi bir yolla https://www.ramiskuyumculuk.com’a ait tescilli tasarım olarak korunmaktadır. Bu sebeple internet sitesi ve varsa uzantılarında yer alan ve yukarıda sayılı her metin ya da görsel materyal dahil,  hiçbir unsur önceden izin alınmaksızın kullanılamaz. Bu sitede yer alan hiçbir materyal ve fonksiyonalite, Ramis Kuyumculuk 'un izni olmadan, başka mecralarda yayınlanamaz, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, değiştirilemez, tekrar üretilemez, başka bir lisansa çevrilemez, posta ile gönderilemez, bilgisayara yüklenip her ne amaçla olursa olsun kullanılamaz, link veremez, başka internet sitelerinde kullanılamaz. Bu sayılanlar dışında bulunan diğer tüm haklar saklı tutulmakla beraber bu sayılanlara aykırı hareket edilmesi halinde Ramis Kuyumculuk her türlü hukukî ve cezaî yola başvurma hakkına sahip bulunmaktadır.


4. YÜKÜMLÜLÜKLER 
 

4.1. Üye ve Kullanıcılar siteyi kullanırken Ramis Kuyumculuk’un sunmakta olduğu hizmetlere ilişkin olarak yayınlayacağı bildirimlere ve başta Türk Ceza Kanunu, Türk Borçlar Kanunu, Türk Medeni Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Mevzuatı olmak üzere her türlü yasal düzenlemeye uygun davranmayı, aykırı kullanım halinde hukuki, cezai ve idari her türlü sorumluluğun Üye ve Kullanıcıya ait olacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

 

4.2. Üye ve Kullanıcı internet sitesini genel ahlaka aykırı, kamu düzenini bozmaya yönelik, başkalarını rahatsız edici şekilde yasalara aykırı bir amaç uğruna kullanamaz. 

4.3. Ramis Kuyumculuk’un, Üyeleri ve Kullanıcılarının 4.1. madde ile sayılan yükümlülüklere ve/veya burada sayılı olmamakla beraber sitede belirtilmiş genel kurallara uygun davranmadığının tespiti halinde Üye veya Kullanıcının site kullanımını süreli/süresiz engelleme ve/veya hesabını kapatma, sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkı bulunmaktadır.


4.4. Üye ve Kullanıcı, işbu sözleşme ile üstlenmiş olduğu yükümlülüklere aykırı hareketi nedeniyle Ramis Kuyumculuk'un uğrayacağı her türlü zararı aynen tazmin etmeyi, Üye ve Kullanıcının sözleşmeye aykırı davranışları nedeniyle Ramis Kuyumculuk’un kamu kurumlarına ve/veya üçüncü şahıslara ödemek zorunda kalabileceği her türlü tazminat ve/veya idari, adli para cezaları için Üye ve Kullanıcılarına aynen rücu hakkı bulunduğunu beyan, kabul ve taahhüt eder.

 

4.5. Üye, üyeliğini iptal etmek istemesi halinde, bu   talebini [email protected] adresine e-posta ile bildirmelidir. Üyeliğin iptal edilmesi halinde üye olarak siteye giriş yetkisi kaldırılacaktır.

4.6. Kullanıcı ve Üyelerin,  Ramis Kuyumculuk ile yaptığı her türlü yazışmanın saklanması tamamen onların sorumluluğunda olup işbu yazışmaların silinmesi ve/veya kaybolmasından Ramis Kuyumculuk hiçbir hal ve surette sorumlu tutulamaz. 

4.7. Üyenin hesabını sonlandırması halinde Ramis Kuyumculuk hesaba ilişkin bilgileri kişisel verilerin korunması kanunu çerçevesinde silme/silmeme, üçüncü kişilerle paylaşma/paylaşmama hakkını saklı tutar. Üyenin bu halde Ramis Kuyumculuk'tan hiçbir hal ve surette hak ve tazminat isteme hakkı bulunmamaktadır. 

 

4.8. Üyelerin diğer üyelerle ilişkisi tamamen kendisinin sorumluluğunda olup, üyeler diğer üyelerle ve/veya üye olmaksızın Kullanıcı kimselerle siteyi kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı faaliyetlerde (spam, virus, truva atı, vb.) ve işlemlerde bulunamaz. Aksi halde suç duyurusunda bulunma ve resmi makamlardan soruşturma talebi gelmesi halinde Üyelerin kimlik bilgilerinin açıklanması hakkı saklı tutulmakla Ramis Kuyumculuk 'un Üyelik hesabını sonlandırma ve doğmuş ve/veya doğacak her türlü zararının tazminini talep hakkı bulunmaktadır. 

 

4.9. Ramis Kuyumculuk,  internet sitesinin virüs vs. yazılımları içermemesi amacıyla alabileceği tedbirleri almış olmasına rağmen Üyelerin  nihai korumayı sağlamak üzere virüs koruma programı tedarik etmesi gerekmektedir. Üyelerin internet sitesine girmesiyle, kendi yazılım ve işletim sistemlerinde oluşabilecek tüm zararlardan Üye sorumlu olduğunu bulunmaktadır.

 

4.10. Ramis Kuyumculuk işbu sözleşme hükümlerinde bildirimde bulunmaksızın tek taraflı olarak değişiklik yapma, Üye ve Kullanıcılara sağlanan hizmetleri sürekli/geçici olarak durdurma, içeriğini değiştirme hakkını saklı tutar. Ramis Kuyumculuk belirtilen hususlarda değişiklik yapması halinde güncel durumu sitede yayınlayacaktır.

 

4.11. Ramis Kuyumculuk, Üyelerinin kişisel bilgilerini yasal bir zorunluluk olarak istendiğinde yasal gerekliliklere uygun hareket etmek ve/veya Ramis Kuyumculuk’un haklarını ve mülkiyetini korumak ve savunmak için gerekli olduğunda dürüstlük kuralları çerçevesinde açıklayabilecektir. Kullanıcılarımızın kişisel bilgilerini ve gizliliklerini korumak için aldığımız önlemler ve bu konudaki genel politikamızı okumak için, lütfen “Gizlilik Politikası” bölümünü okuyunuz. 

4.12. İnternet sitesinde, Üye ve Kullanıcılar tarafından beyan edilen, kullanılan fikir ve düşünceler, tamamen onların kişisel görüşleri olup görüş sahibini bağlar. Ramis Kuyumculuk’un bu kişiler tarafından beyan edilen fikir ve görüşler nedeniyle üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan ve üçüncü kişilerin beyan edeceği fikir ve görüşler nedeniyle Üye ve Kullanıcılarının uğrayabileceği zararlardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. 


4.13. Üye ve Kullanıcıların işbu sözleşme hükümlerine aykırı faaliyetinin tespiti halinde bu kişilerin sözleşmesi Ramis Kuyumculuk tarafından bildirim yapılmaksızın tek taraflı olarak feshedilebilecektir.

 

4.14. Taraflar, Ramis Kuyumculuk 'a ait tüm bilgisayar kayıtlarının tek ve gerçek münhasır delil olarak, HMK madde 193'e uygun şekilde esas alınacağını ve söz konusu kayıtların bir delil sözleşmesi teşkil ettiği hususunu kabul ve beyan eder. 

 

5. FİKRİ VE SİNAİ HAKLAR 

 

Bu İnternet Sitesi’nde bulunan bilgiler, yazılar, resimler, markalar, slogan ve diğer işaretler ile sair sınaî ve fikri mülkiyet haklarına ilişkin bilgilerin korunmasına yönelik programlarla, sayfa düzeni ve İnternet Sitesi’nin sunumu, her türlü Fikri Mülkiyet hakkı Ramis Kuyumculuk mülkiyetindedir. Bu İnternet Sitesi’ndeki bilgilerin ya da İnternet Sitesi sayfalarına ilişkin her tür veri tabanı, web sitesi, software kodları ile html kodu ve diğer kodlar İnternet Sitesi içeriğinde bulunan ürünlerin, tasarımların, resimlerin, metinlerin, görsel, işitsel imgelerin, video kliplerin, dosyaların, katalogların ve listelerin kısmen ya da tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, yayınlanması, online ya da diğer bir medya kullanılmak suretiyle gönderimi, dağıtımı, satılması yasaktır. Kullanıcılar, yukarıda sayılan ve bunlarla sınırlı olmayan İnternet Sitesi yazılım, donanım ve içeriğini çoğaltmayacağını, kopyalamayacağını, dağıtmayacağını, işlemeyeceğini, gerek bu eylemleri ile gerekse de başka yollarla Ramis Kuyumculuk ile doğrudan ve/veya dolaylı olarak rekabete girmeyeceğini kabul ve taahhüt etmektedir. Kullanıcı, Ramis Kuyumculuk hizmetlerini, bilgilerini ve telif haklarına tâbi çalışmalarını yeniden satmak, işlemek, paylaşmak, dağıtmak, sergilemek veya başkasının Ramis Kuyumculuk hizmetlerine erişmesi veya kullanmasına izin vermek hakkına sahip değildir. 

 

6. KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENMESİ VE SAKLANMASI

 

Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, web sitemizden mal veya hizmet aldığınızda veya web sitemize üye olduğunuzda paylaşmanız suretiyle toplanan kişisel verileriniz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) kapsamında “Veri Sorumlusu” sıfatına sahip olan Şirketimiz Ramis Kuyumculuk Lokantacılık İnşaat Konfeksiyon Dayanıklı Tüketim Malları Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi tarafından, Şirketimizden aldığınız ürün ve hizmetlerin sizlere ulaştırılması, sözleşmesel yükümlülüklerimizin ifası, bilgi güvenliğinin sağlanması, ürün ve hizmetlerimizin sizlere tanıtılması, web sitemizde yer alan onay kutucuğu aracılığıyla onay vermeniz halinde tarafınıza ticari elektronik ileti gönderilmesi, tarafınıza dergi ve tanıtıcı broşür gönderilmesi, ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğeni, kullanım alışkanlıkları ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi, kampanyalarımızdan sizlerin haberdar edilmesi amaçlarıyla KVKK’nın 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları dâhilinde işlenmektedir.

 

Kişisel verileriniz, kişisel verilerinizin saklanması için hizmetlerinden faydalandığımız, fiziksel server ve/veya bulut hizmeti aldığımız yurt içi/yurt dışı kişi ve kurumlara, onay vermeniz halinde tarafınıza gönderilecek olan ticari elektronik iletilerin size ulaştırılması amacıyla hizmet aldığımız üçüncü parti iş ortaklarımıza yurtiçi ve yurtdışında KVKK’nın 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları çerçevesinde aktarılabilmektedir.

 

Kişisel Verilerinizin işlenmesi ile ilgili olarak Veri Sorumlusu olan Şirketimize başvurarak, kişisel verinizin işlenip işlenmediğini öğrenme, kişisel veriniz işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme, kişisel verilerinizin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme, yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme, kişisel verilerinizin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme, kişisel verilerinizin silinmesini veya yok edilmesini isteme, yukarıda belirtilen işlemlerin kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, işlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle tarafınız aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve kişisel verilerinizin Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız hâlinde zararın giderilmesini talep etme, haklarına sahip olduğunuzu bilgilerinize sunarız. Yukarıda belirtilen haklarınıza ilişkin taleplerinizi bir dilekçe ile, kimlik fotokopiniz ve diğer iletişim bilgilerinizi de eklemek suretiyle ıslak imzalı olarak Şirketimizin Kale Mahallesi, Ziya Gökalp Caddesi, No:44 1 İlkadım/ Samsun adresine, bizzat elden iletebilir, noter kanalıyla veya iadeli taahhütlü mektup yoluyla gönderebilirsiniz

 

Kullanıcı, yukarıda verilen kişisel verilerin işlenmesi ve aktarılmasına ilişkin bilgilendirme hükümlerini okuduğunu, içeriğini bütünü ile anladığını ve belirtilen tüm şekil, amaç ve nedenlere binaen kişisel verilerinin işlenmesine ve üçüncü kişilere aktarılmasına özgür iradesiyle ve açık bir şekilde onay verdiğini kabul ve taahhüt eder.

 

7. YÜRÜRLÜK 
 

İşbu üyelik formunun doldurup onaylaması ya da bu sitenin kullanılarak hizmet alınması ya da sipariş verilmesi ile Üye, işbu sözleşmeye uymayı beyan, kabul ve taahhüt etmiş kabul edilir. Sözleşme üyeliğin sona ermesi ile veya işbu sözleşmede sayılan fesih hallerinden herhangi birinin gerçekleşmesi ile hiçbir uyarıya gerek kalmaksızın Ramis Kuyumculuk tarafından tek taraflı olarak feshedilebilecektir.


8. YETKİLİ MAHKEME

Bu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek uyuşmazlıkların çözümünde Samsun Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılınmıştır.
 

9. TEBLİGAT 
 

9.1. Üyenin , Ramis Kuyumculuk 'a bildirdiği elektronik posta adresi, bu sözleşme ile ilgili olarak yapılacak her türlü bildirim için yasal adresin isteneceği elektronik posta olarak kabul edilir. Bu elektronik posta adresinin kullanılarak Üyeye yapılan her türlü bildirimin, Üyeye postanın gönderilmesinden 1 gün sonra ulaştığı kabul edilir.

9.2. Taraflar, mevcut elektronik postalarındaki değişiklikleri yazılı olarak diğer tarafa 5 (beş) gün içinde bildirmedikçe, eski elektronik postalara yapılacak isteklerin geçerli olacağını ve kendilerine yapılmış sayılacağını kabul ederler. 

Üye, bu üyelik sözleşmesinde yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını, bu onaylamadan sonra kendisine gönderilen tüm ticari içerikli gönderilere muvafakati bulunduğunu beyan, kabul ve taahhüt eder.

 

SON HÜKÜMLER

 

Ramis Kuyumculuk, İnternet Sitesi ve bulunması halinde uzantılarında yayınlanan fiyatları, görselleri, özellikleri, site kullanım koşullarını ve tüm diğer bilgileri önceden ihtara gerek olmaksızın değiştirme, siteyi yeniden düzenleme ve gerekli olması halinde yayına son verme ve durdurma hakkına sahiptir. Sitede ve/veya uzantılarında değişiklik yapılması halinde bu değişiklikler yayımı tarihinde yürürlüğe girecek olup kullanıcı tarafından siteye girilmesi ve/veya sitenin kullanılması ile iş bu değişiklikler kabul edilmiş sayılacaktır. Ramis Kuyumculuk işbu kullanma şartlarını istediği zaman ve gerekli görmesi halinde değiştirme ve güncelleme hakkını saklı tutar.

 

EKLER

 

Dönem dönem Ramis Kuyumculuk tarafından İnternet Sitesi’nde Kullanıcı ilişkileri ile Ramis Kuyumculuk’un mal ve hizmetlerine ilişkin olarak yayınlarak Kullanıcı’lara duyurulan çeşitli metinler ile halihazırda İnternet Sitesi’nde yayınlanmakta olan aşağıdaki metinler işbu sözleşmenin eki ve ayrılmaz parçasıdır. İşbu Sözleşme’nin tarafı olan her Kullanıcı, aşağıdaki metinleri eksiksiz bir şekilde okuduğunu ve anladığını kabul ve taahhüt eder.