RAMİS KUYUMCULUK

GARANTİ, İPTAL, DEĞİŞİM VE İADE KOŞULLARI

 

MADDE 1 - GARANTİ KOŞULLARI

 

Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için ALICI ürünü kargo teslimatı esnasında firma yetkilisi önünde açıp kontrol etmelidir. ALICI herhangi bir hasar gördüğünde tutanak tutturmak suretiyle ürünü teslim almamalıdır. ALICI ürünü teslim aldıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş sayılır. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün kullanılması, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.

 

MADDE 2 - ÜRÜN İADE VE DEĞİŞİM KOŞULLARI

 

Site üzerinden satın alınan ürünün hatalı çıkması halinde teslimat tarihinden itibaren en geç 14 gün içerisinde ALICI, internet sayfasında yer alan online destek bölümünden SATICI ile iletişim kurmalı ve iade veya değişim işlemleri için sipariş numarası ve iade/değişim talebini nedeniyle birlikte [email protected] internet adresine e-posta göndermelidir. Uzmanlar gerekli incelemelerin ardından konuyla ilgili ALICI’ya geri dönüş sağlayacak, ALICI’yı bilgilendirecektir.

 

6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun’a göre, satın almış olunan ürün; fatura tarihinden sonraki ilk 14 gün içerisinde kullanılmadığı tespit edildiği taktirde aynı ürün grubundan farklı  bir ürün ile değiştirilebilir.

  • Değişim yapılacak ürünün kullanılmamış olduğu ürün uzmanları tarafından kontrol edilecektir.
  • Sarrafiye, tel bilezik ürün gruplarında değişim yapılmamaktadır.
  • Değişim yapılacak olan ürünün bedeli değiştirilmesi talep edilen ürün bedelinin altında olmamalıdır.
  • Ürün pırlanta ise pırlanta ürün grubu ile altın ise altın ürün grubu ile değiştirilebilir.
  • Ürün değişim işlemlerinde ALICI satın alma aşamasında ALICI’ ya verilen tüm belgelerle birlikte (ürün sertifikası, fatura, ürün ambalajı) SATICI’ya başvurmalıdır.
  • Ürünün hediye olması durumunda ALICI değişim işlemini hediye kartı ile gerçekleştirebilir.

 

Ürün iadelerinde iade edilecek ürün tamamen hasarsız ve kullanılmamış olmalıdır. Herhangi bir şekilde çizilmiş, hasar görmüş ya da fiziksel değişikliğe uğramış ürünler kesinlikle değiştirilemez ve iade alınmaz.

 

Kişiye özel ölçü, tamirat, düzenleme yapılan ürünler değiştirilemez.

 

İade edilmesi istenen ürünün ambalajı, sertifikası ve faturasının, varsa promosyonların ürün ile birlikte SATICI’ya gönderilmesi gerekmektedir.

 

Sipariş edilen ürün hatası ALICI’nın kullanımından kaynaklanmışsa veya 14 günlük süre içerisinde ürün kullanılmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmaz. Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.

 

ALICI tarafından kargo şirketi aracılığı ile SATICI’ya ulaştırılan ürün uzmanlar tarafından incelendikten sonra, iade ve değişim koşullarının sağlanması durumunda yapılacak işlemler; kişiye özel ölçü, tamirat, düzenleme gibi değişiklikler haricinde internet mağazamız tarafından da,  Kale Mah. Ziya Gökalp Cad. No:44 1 İlkadım/SAMSUN adresinde bulunan mağazamızda da gerçekleştirilmektedir.

 

ALICI’nın ürünü iade etmesi veya cayma hakkını kullanması halinde SATICI nakit ödemelerde, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 14 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI’yı borç altına sokan belgeleri ALICI’ ya iade etmek ve 20 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.

 

Alıcının kredi kartı ile yaptığı ödemelerde ise ürün tutarı siparişin ALICI tarafından iptal edilmesinden sonra 14 gün içerisinde ilgili bankaya iade edilir. Kredi kartına ürün iade bedeli banka tarafından 2-6 hafta arasında yapılmaktadır. Bu süre ile ilgili  SATICININ tasarrufu bulunmamaktadır.

 

Sipariş ile ilgili "İptal Edildi” uyarısı çıktıktan sonra tüm bedel ALICININ kredi kartına veya havale yaptığı bankaya iade edilmektedir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler banka tarafından kredi kartına her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır.

 

Ürün teslim edildikten sonra, ALICININ ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından SATICI'ya ödenmez ise, ALICI, sözleşme konusu ürünü 3 (üç) gün içerisinde nakliye gideri SATICI’ya ait olacak şekilde SATICI’ya iade etmek zorundadır.

SATICI’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum ALICI’ya bildirilir. ALICI, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir.

 

ALICI’ nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’ nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içerisinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan ALICI sorumlu değildir.

 

Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.

 

ALICI, ödeme işlemlerini kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder.

 

MADDE 3 - CAYMA HAKKI:

 

ALICI; satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, SATICI’ya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.

 

MADDE 4 - SATICININ CAYMA HAKKI BİLDİRİMİ YAPILACAK İLETİŞİM BİLGİLERİ:

 

ŞİRKET ADI/UNVANI        :Ramis Kuyumculuk Lokantacılık İnşaat Konfeksiyon Dayanıklı                                       Tüketim Malları Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

 

ADRES                                  : Kale Mh. Ziya Gökalp Cad. No:44 İlkadım/SAMSUN

E-POSTA                               : [email protected]

TEL                                        : 0362 435 84 05

 

 

MADDE 5 - CAYMA HAKKININ KULLANIMI:

 

3. kişiye veya ALICI’ ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte) 10 (on) gün içerisinde SATICI’ya gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

 

Cayma hakkı talebinin iletilmesi talebinden itibaren 10 (on) günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak  SATICI’ya iade edilmesi gerekmektedir. Bu materyallerden herhangi birinin gönderilmemesi ya da taşıma şirketinden kaynaklanmış olsa dahi hasarlı olması durumunda materyalin bedeli iade tutarından düşülerek iade işlemi tamamlanır. ALICI, bu işlemler için hangi yolu izleyeceğini SATICI ile belirtilen iletişim bilgilerinden irtibata geçerek öğrenmelidir.

 

Cayma ve iade hakkı kapsamında öngörülen taşıyıcı Yurtiçi Kargo’dur.

 

MADDE 6 - CAYMA HAKKININ SÜRESİ:

 

ALICI, satın aldığı eğer bir hizmet ise, bu 14 günlük süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren, mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise; tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen 3. Kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak; tüketici, sözleşmenin kurulmasından, malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz.

 

Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar SATICI’ ya aittir.

 

Cayma hakkının kullanılması için 14 (on dört) günlük süre içinde SATICI' ya iadeli taahhütlü posta, faks veya e-posta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün işbu sözleşmede düzenlenen "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır.

 

MADDE 7 - CAYMA HAKKININ KULLANILAMAYACAĞI ÜRÜNLER

 

ALICI’nın özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde ALICI cayma hakkını kullanamaz.

ALICI’nın bir yurtdışı teslimat adresi beyan etmesi neticesinde Türkiye Gümrük Sahası dışındaki bir adrese teslim edilen ürünler iade kapsamı dışındadır.

 

ALICI’nın isteğiyle, internet sitesinde sunulan maden renginden farklı bir renkte kişiye özel olarak üretim yapıldığında ya da internet sitesinde sunulan yüzük ölçüsü aralığı, kolye ve bileklik boyu dışında verilen özel siparişlerde, içine yazı yazılan evlilik alyanslarında, ya da sipariş verilen ürünün ALICI’ya tesliminden sonra, ALICI’nın isteği doğrultusunda yapılan yüzük ölçüsü, kolye, bileklik boyu ve modelindeki değişiklikler gibi işlemler yapıldığında, ALICI’nın özel istekleri doğrultusunda özel olarak üretimi yapılan bu mallar ve jelatini açılmış parfümler cayma hakkının kullanılamayacağı ürünler kapsamına girer.

 

MADDE 8 - ÖDEME VE TESLİMAT

 

ALICI Banka Havalesi veya EFT (Elektronik Fon Transferi) yaparak, AKBANK RAMİS KUYUMCULUK, TR 89 0004 6000 5988 8000 2842 60  IBAN numaralı hesabımıza (TL) ödeme yapabilir.

 

ALICI site üzerinden kredi kartı ile, her türlü kredi kartına online tek ödeme ya da online taksit imkânlarından yararlanabilir. Online ödemelerde sipariş sonunda ALICI’nın kredi kartından tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
!-- Facebook Pixel Code -->